Zdeněk Pernica – proč kandiduji

Zdeněk Pernica – proč kandiduji

Jsem Brňák až do morku kostí. Naše rodina tady žije dlouho, já jsem se tu narodil a prožil zatím celý dosavadní život. Brno je prostě moje srdeční záležitost.

Vyrůstal jsem v okolí ulice Veveří, chodil se koupat a běhat na Kraví horu, dnes rád zajdu na Špilberk, na procházku do obory Holedná a moje oblíbené místo je Kapucínská krypta. Mám prostě rád Brno, je to moje město. Zajímám se taky o jeho historii, mám několik knížek o Brně.

Jako kluk jsem hrál hokej, chodil do keramiky, ale pak mě ho to přitáhlo k bojovým sportům, kde jsem to dotáhl až na několikanásobného mistra republiky. Právě z vrcholového sportu jsem zvyklý na sobě tvrdě pracovat, vím, že nic není zadarmo. Trénuju děti a vidím, že i když někdo pochází ze slabších poměrů a má vůli a výdrž na sobě pracovat, tak se dostane tam, kde chce být. A nepotřebuje k tomu kolem sebe deset socálních pracovníků z neziskovek, kteří ví prd o skutečném životě a jsou jen zvyklí rozdávat moudra z filozofické fakulty a peníze, které si sami nevydělali.

O politiku jsem se vždycky zajímal, ale nemyslel jsem si, že jednou budu sám kandidovat. Tím impulsem pro mě bylo současné vedení města, ta kombinace arogance, tunelování městských firem a multikulturních šíleností placených z našich peněz. Nedělám si iluze, politici vždycky hrají nějakou  tu malou domů, ale co se děje nyní je fakt přes čáru. A řekl jsem si “A dost!”

Už jsem toho měl prostě dost, prostě přetekla moje trpělivost. Nechci žít ve městě, kde se vítají nelegální migranti, kde se rozdávají byty nepřizpůsobivým a z městské kasy se platí divadelní hry urážející a hanobící základy naší společnosti. A proto jsem se začal angažovat, abych to pomohl zastavil.

Brno je moje město. Brno je i vaše město. Pojďme si ho vzít zpět.

 

Zdeněk Pernica Slušní lidé