[Rozhovor] Monika Doležalová: Slušní lidé jsou pro mne garancí programu pro rodiny

[Rozhovor] Monika Doležalová: Slušní lidé jsou pro mne garancí programu pro rodiny

Monika Doležalová, zkušená komunální politička, oblíbená místostarostka městské části Brno-Židenice, kde se věnovala problematice školství a sociálních věcí, se rozhodla ukončit své dlouholeté členství v KDU-ČSL a kandidovat za hnutí Slušní lidé do Zastupitelstva města Brna.

Kdy jste poprvé slyšela o hnutí Slušní lidé a jak na Vás působilo?

V roce 2016 jsme v Židenicích s obavami sledovali, jak se skupina levicových aktivistů s podporou vedení města Brna snaží získat areál bývalých lázní Zábrdovice, a přetvořit jej v něco, jako byla pražská “Klinika.” To byl znamenalo velký problém do budoucnosti – případná zvýšená konzumace drog, zhoršení bezpečností situace a rušení klidu velmi vadily místním občanům. A tehdy se objevili Slušní lidé, kteří se kauze věnovali a pomohli zachránit majetek ve vlastnictví města. Pak jsem se sympatiemi sledovala jejich boj s dotační lobby kolem Žít Brno a přiznám se, že si mne získali svým ostrým odsouzením hry “Vaše násilí a naše násilí”.

A jak, jako matka šesti dětí a křesťanská politička, hodnotíte jejich program?

Právě po prostudování jejich programu jsem se rozhodla k hnutí připojit a podpořit jej. Pocházím z křesťanské rodiny a od dětství vím, co znamená bojovat za svobodu. Za totality byla naše rodina perzekvována hlavně kvůli našemu křesťanskému přesvědčení. Chci, aby moje děti, a brzo i moje vnoučata, vyrůstaly ve světě, kde si lidé váží života a chrání ho, kde manželství a rodina nejsou prázdným pojmem, ale středobodem života člověka. A na tento svět útočí kromě vnějšího nepřítele i řada místních uskupení. Těm je potřeba postavit hráz, kterou spatřuji v idejích a programu hnutí Slušní lidé.

Čemu se chcete věnovat v budoucnu a kde budete kandidovat?

Ukončit členství ve straně, kde jsem strávila řadu let a mám spoustu přátel, pro mne nebylo jednoduché. I proto nebudu kandidovat ve svých domácích Židenicích proti svým bývalým spolustraníkům. Podpořím Slušné lidi ve volbách do Zastupitelstva města Brna a chci se věnovat problematice školství, rodinné politice, sociálním záležitostem, popřípadě bydlení a majetku. V poslední době se Brno podle mne nesmyslně zaměřilo na nejrůznější multikulturní a líbivé projekty. Je potřeba začít se věnovat těm, kteří naši pozornost opravdu potřebují, například rodinám s více dětmi a lidem v sociální tísni, které stát neumí vyhledat a pomoci jim.