Neustálé osočování z neonacismu už je trapné, říká Pernica

Neustálé osočování z neonacismu už je trapné, říká Pernica

Hnutí Slušní lidé zahýbalo nejen brněnskou politickou scénou a začíná vadit tradičním stranám, které proto začaly používat nefér praktiky politického boje. Prakticky každý den se někdo z jejich představitelů či na ně napojených osob z řad pseudoumělců žijících z veřejných peněz typu Břetislava Rychlíka k hnutí vyjadřuje a nešetří pojmy jako “neonacismus”, “extrémismus” či “rasismus”.

“Už to začíná být trapné. Nikdo z těchto lidí mě nezná, jen záměrně lžou, protože se začínají bát o svá koryta a jejich cílem je šířit dezinformace a nenávist,” říká předseda hnutí Slušní lidé Zdeněk Pernica.

Pernica se hrdě hlásí k odkazu svého prastrýce Rudolfa Lorka. Tento vlastenec za války aktivně bojoval proti německým okupantům v odbojové skupině Obrana národa. Po zatčení gestapem byl vězněn a zemřel ve vězení na následky mučení v roce 1944. “Také z úcty ke svým předkům naprosto odmítám jakoukoliv spojitost s neonacismem. Jsme naopak vlastenci. Ale to ti, kteří mě osočují těžko chápou, protože vlastenectví je pro ně něco naprosto cizího,” říká důrazně Pernica.
Připomněl naopak, že zastupitel za Žít Brno Robin Kvapil pomaloval budovu vysokoškolských kolejí hákovými kříži a náměstek Matěj Hollan dlouhodobě prosazuje omlouvání se Němcům.

Zdeněk Pernica s Pamětním křížem pozůstalých po obětech nacismu
Zdeněk Pernica s Pamětním křížem pozůstalých po obětech nacismu