Mgr. Monika Doležalová

Mgr. Monika Doležalová

kandidátka č. 2

43 let, absolventka Masarykovy univerzity, mezifakultní obor Matematika-ekonomie. Nyní pracuji jako 1. místostarostka Městské části Brno-Židenice s úkoly v oblasti školství a sociálních věcí. Jsem vdaná a mám šest dětí.

Proč kandiduji, na co se chci zaměřit

O věci veřejné se zajímám od svého mládí, není mi lhostejné, kde žijeme. Proto se chci aktivně zapojit do práce pro své město. Mojí základní charakterovou vlastností je pomáhat druhým, a to bez ohledu na to, jaký osobní prospěch by mi to mohlo přinést. Jsem zvyklá pracovat s lidmi a pro lidi. Ráda bych se zaměřila na oblast školství a sociálních věcí, je mi také blízká oblast bydlení a správy majetku.

Můj vztah k Brnu

I když pocházím z Tišnova, od svatby bydlím v Brně-Židenicích, je to již 22 let. Brno považuji za svůj domov. Mám zde rodinu, přátele, kolegy, udržuji sousedské vztahy. S oblibou tvrdím, že Brno je vlastně taková jedna velká dědina – všude je blízko a na každé akci potkám nějaké známé (Navíc Brno je oblíbeným cílem mnoha lidí, podívejte se, jaké na něj v poslední době stojí dlouhé fronty na dálnicích! 🙂 )

Zkušenosti s komunální politikou

Od roku 2000 jsem byla téměř nepřetržitě členkou Zastupitelstva městské části Brno-Židenice, pracovala jsem postupně ve finanční komisi (nyní finanční výbor), v komisi bydlení a v majetkové komisi. V tomto volebním období pracuji jako 1. místostarostka, mám na starosti oblast školství a sociálních věcí. Byla jsem členkou Komise pro výchovu a vzdělávání Rady města Brna.

Zájmy

Svůj volný čas věnuji zejména rodině, o víkendech rádi chodíme na výlety do přírody v okolí Brna nebo navštěvujeme památky. I dovolené plánujeme spíše aktivní, turistické, po krásách naší vlasti. Ráda čtu a tancuji, hudba mě nabíjí a pomáhá mi odreagovat se z občasných stresů.

Další kandidáti

Lenka Polkorábová

Lenka Polkorábová

kandidát č. 3 pro Bystrc
Bc.Radovan Hrubý

Bc.Radovan Hrubý

kandidát č. 2 pro Starý Lískovec
Jakub Musil

Jakub Musil

kandidát č. 2 pro Královo Pole
Mgr. Pavel Stloukal

Mgr. Pavel Stloukal

kandidát č. 7