Mgr. Ludvík Kummer

Mgr. Ludvík Kummer

kandidát č. 6

57 let, absolvent Fakulty žurnalistiky Univerzity Karlovy a Právnické fakulty Masarykovy univerzity. Nyní vykonávám advokacii. Mluvím německy, anglicky, částečně francouzsky a italsky.

Proč kandiduji, na co se chci zaměřit

Dlouhodobě se aktivně zajímám o veřejné dění ve svém městě, ve své zemi i v nejbližším zahraničí. Se stávajícím způsobem správy města ostře nesouhlasím. Nynější radní se totálně odcizili občanům a prosazují své úzké často ideologicky podmíněné zájmy, které však jsou ke škodě většiny obyvatel města.

Rád bych se zaměřil na nejproblematičtější oblast dopravy. Chtěl bych ukončit éru neschopnosti, přezírání a sociálního inženýrství a postupnými kroky momentální kritickou situaci v průjezdnosti města zlepšovat. Budu prosazovat zrušení špatného a nedomyšleného projektu rezidentního parkování. Podporuji městskou hromadnou dopravu a její rozvoj. Projednám zlepšení noční dopravy (například nový rozjezd v 0:30). Rád bych posunul přípravu prioritních projektů směrem k realizaci. Individuální doprava není nepřítelem města, ale jeho součástí. Pomocí organizačních a nenákladných stavebně technických opatření se pokusím zajistit lepší plynulost. V předstihu připravím uspořádání komunikací, které budou ve východní části města sloužit jako dočasná náhrada Velkého městského okruhu. Ve spolupráci s Ředitelstvím silnic a dálnic se budu snažit zajistit městské části Bystrc komfortní napojení na dálnici D1.

Můj vztah k Brnu

Brno je mým městem a tak to zůstane, pokud budu žít. Vyrůstal jsem v krásné čtvrti Černá Pole, ale po svém dědečkovi a po gymnáziu na Slovanském náměstí jsem z druhé poloviny Královopolák. Obě městské části a jejich problémy znám dopodrobna a rád bych aspoň část z nich pomohl vyřešit (rekonstrukce Merhautovy, Lesnické, Štefánikovy). Občas procházím oblastí tzv, Bronxu. Kdysi to byla výstavní čtvrť a já věřím, že jí můžeme vrátit někdejší lesk a že to tam díky Slušným lidem bude zase brzy vypadat, jako na Veveří.

Zkušenosti s komunální politikou

V prvním volebním období jsem vykonával mandát člena zastupitelstva městské části Brno – sever. Z pracovních důvodů jsem v následujících obdobích v politice nepokračoval, ale zastával jsem několik let úřednické pozice v politice celostátní. Mým politickým vzorem je současný rakouský ministr dopravy za Svobodnou stranu Norbert Hofer. Jeho přístupy bych rád uplatnil i v brněnské komunální politice.

Zájmy

Volného času mám bohužel velmi málo. Rád cestuji, lyžuji, létám na paraglidu, čtu a poslouchám hudbu.

Další kandidáti

Petra Šimíková

Petra Šimíková

kandidátka na starostku Vinohrad
Alena Ševčíková

Alena Ševčíková

kandidátka na starostku Bystrce
Olga Heřmannová DiS

Olga Heřmannová DiS

kandidátka č. 3 pro Líšeň
Ing. Ilja Res

Ing. Ilja Res

kandidát č. 2 pro Vinohrady