JUDr. Petr Šulc

JUDr. Petr Šulc

kandidát č. 8 a kandidát na starostu Králova Pole

58 let, vystudoval jsem Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně a jsem specializován na oblast zadávání veřejných zakázek a správu veřejného majetku. Nevyhýbám se ani soudním sporům v oblastech občanského, pracovního nebo v poslední době i služebních sporů podle zákona o státní službě. Jsem jedenkrát ženatý, s mojí paní máme dva syny, oba studují oblasti, které je baví.

Jsem celoživotní Brňák a byť mám manželku z nedalekého města, přesvědčil jsem ji, že budeme naše děti vychovávat v tomto městě na soutoku Svratky a Svitavy. Jsme zde šťastni.

Proč kandiduji, na co se chci zaměřit

Člověk nesmí být líný. Život mě dal mnoho, za to vděčím Bohu a je čas se naplno věnovat lidem a dát jim to, co dlouhá léta v Brně i Králově Poli a dalších městských částech chybí. Pomáhat druhým je vlastně principem demokracie – vláda lidu, nikoliv lidu nařizovat, lid omezovat, ale lidem pomáhat v tom co je dobré a správné. Myslím, že jsem na toto připravený věkem, zkušenostmi i zdravotním stavem. Veřejnou funkci nepotřebuji k tomu, abych měl na větší krajíc, tu potřebuji k naplnění cílů pro lidi, zejména ty mladé a ty staré, a ti ostatní, pokud také potřebují pomoc.

Můj vztah k Brnu

Brno mám rád, jinak bych tu nežil, neměl přátele, nevracel bych sem s radostí z cest. Onehdy jsem byl s rodinou na delší dovolené a po nějaké době jsem se neubránil zavolat přátelům, co je v Brně nového. Trhá mi srdce, když vidím, jak Brno mění tvář, o kolik zeleně přichází jen díky chaotické výstavbě malých přízemních obchodních center, megalomanských betonových projektů bez zeleně z dílny Zelených. Jak těžkopádná a nepružná je situace ve zdravotnictví. Kolik chybí kvalifikovaných lékařů, sester, sanitářů, pomocného personálu. Kolik chybí lůžek pro dlouhodobě nemocné a jaké komické aktivity se provádějí s městskými zdravotnickými zařízeními, které kdysi fungovaly a poskytovaly péči. Kolik Brňanů ví, že na Kolišti byla městská nemocnice s poliklinikou a kolik z nich ví, co se s těmito budovami děje nyní. Je toho zanedbaného mnohem víc.

Zkušenosti s komunální politikou

Jsem ve své podstatě celoživotní úředník, jak ve státní správě, tak i samosprávě. Pro mnohé kolegy i nepříjemný, neuznám a nepoužívám slova „nejde to“ nebo máme na to 30 dní. Jde o to, otočit se jen a sáhnout do šanonu apod. Službu ve veřejných orgánech města vidím jako službu zdravotnických zařízení. Musí obsloužit a pro akutní případy musí držet pohotovost. Úředník je tu pro lidi a nikoliv naopak. Ale i ten úředník je jen člověk, proto musí být za špičkově odváděnou práci špičkově odměněn. Prostředky jsou, jen nesmí být tolik nesmyslně špičkově zaplaceného vedení města a to mnohdy duplicitně, a více včetně naturálních požitků.

Mým heslem je: Výrazně zeštíhlit počty a platy funkcionářů města a městských částí a zabránit duplicitě jejich příjmů.

Zájmy

Jsem člověk v letech, s životními zkušenostmi, pády i vzestupy, s vrtochy. Před nikým se neponižuji a každého vyslechnu. Zajímá mě co ten člověk říká. Proto mám mnoho nepřátel a o něco více přátel. K přírodě se chovám ohleduplně, ve volných chvílích se dřu na zahradě, kde se starám o divoce žijící tvorečky i ty domácí mazlíčky. Skoro bez rozdílu.

Jsem praktikující katolík, proto jsem nedávno po letech vystoupil z KDU-ČSL.

Další kandidáti

Petra Velebová

Petra Velebová

kandidátka č. 4 pro Nový Lískovec
Ing. Ilja Res

Ing. Ilja Res

kandidát č. 2 pro Vinohrady
Irena Divis

Irena Divis

kandidátka č. 3 pro Královo Pole
Zdeněk Pernica

Zdeněk Pernica

kandidát na primátora