Ing. Jakub Mikšovský

Ing. Jakub Mikšovský

kandidát č. 5 a kandidát na starostu Starého Lískovce

32 let, vystudoval jsem Revitalizaci ekonomických subjektů a řízení zdrojů. Nyní pracuji jako tiskový mluvčí pro město Šlapanice, koordinátor Zdravého města Šlapanice a marketingový poradce v oblasti profesionálního sportu.

Proč kandiduji, na co se chci zaměřit

Protože kritizovat je velmi jednoduché a já chci Brnu aktivně pomoct. Zaměřit se chci především na komunikaci obce/města s občanem. V této oblasti mám několikaleté zkušenosti a musím říct, že jak ve Starém Lískovci, tak i v Brně v tomhle směru velmi zaostáváme. Občan nedostává informace včas a komunikace není přizpůsobena 21. století. Není přípustné, aby občané po informacích složitě pátrali na nepřehledném webu a nebo v zápisech z rady a zastupitelstva, které jsou psány nesrozumitelným jazykem. Občan je pro město partner, bez kterého by nemohlo fungovat a tak k němu také hodlám přistupovat.

Můj vztah k Brnu

V Brně jsem se narodil a žiji zde celý život, konkrétně ve Starém Lískovci. Na Brnu se mi líbí jeho bohatá historie i možnosti, které svým obyvatelům nabízí. Jsme město, které má hrad, chrám, přehradu, výstaviště, les, několik vysokých škol a nebo motocyklový okruh. Své si zde najde takřka každý, od hokejového fanouška až po příznivce opery. Mám Brno rád a právě proto mi není lhostejné co se s ním poslední dobou děje a chci udělat vše pro to, aby se v něm jeho obyvatelé opět cítili jako doma.

Zkušenosti s komunální politikou

Poslední tři roky působím jako tiskový mluvčí města Šlapanice, které je obcí s rozšířenou působností, kde jsem v každodenním pracovním kontaktu s vedením města, úředníky i občany. Velmi úzce také spolupracuji s Kulturní komisí, Komisí pro informace a média a Komisí sociálně – zdravotní. Jsem také koordinátorem Zdravého města Šlapanice a šéfredaktorem Šlapanického zpravodaje, který je hodnocen, jako jeden z nejlepších obecních zpravodajů v ČR. Věřím, že mé zkušenosti mohou být jak městu Brnu, tak i Starému Lískovci prospěšné.

Zájmy

Od narození žiji v Brně ve Starém Lískovci. Ve svém volném čase se aktivně věnuji běhu a sportu celkově. Jsem také celoživotní fanoušek fotbalového klubu Zbrojovka Brno a věřím, že se jednou dožiji zisku fotbalového titulu. Mezi mé další zájmy patří čtení knih a komiksů, návštěvy divadla, historie. Několik let jsem také působil jako předseda a tiskový mluvčí občanského sdružení Zbrojováci, které je oficiálním fanklubem Zbrojovky Brno.

Další kandidáti

Alena Ševčíková

Alena Ševčíková

kandidátka na starostku Bystrce
Lenka Polkorábová

Lenka Polkorábová

kandidát č. 3 pro Bystrc
Eva Vávrová

Eva Vávrová

kandidátka č. 3 pro Vinohrady
Aleš Volovec

Aleš Volovec

kandidát na starostu Nového Lískovce