Alena Ševčíková

Alena Ševčíková

kandidátka na starostku Bystrce

V Bystrci bydlím přes 30 let, více jak 13 let se jako realitní makléřka aktivně věnuji prodeji a pronájmu nemovitostí v Bystrci a okolí. Znám jak ulice a typy bytů v Bystrci, i vím, co trápí Bystrcké spoluobčany – je to především parkování, dopravní dostupnost do Bystrce a z Bystrce a kriminalita.

Pro vylepšení této situace navrhujeme konkrétní kroky – bezpečnostní expert, výukové programy, spolupráce s Městskou policií apod.
Pro zlepšení parkování je třeba investovat do výstavby parkovacích domů místo stávajících parkovišť.
U velkých dopravních uzlů je pak třeba komunikovat problematiku s dalšími městskými částmi a Magistrátem.

Panelová výstavba v Bystrci probíhala nejvíce v 70. a 80. letech, kdy se sem stěhovaly mladé rodiny. Dnes tu máme díky tomu stovky občanů v důchodovém věku, z nichž někteří již potřebují pomoc s plněním denních potřeb – nákupy, vaření, hygiena. V Bystrci je ale nedostatečné množství domovů pro seniory a tak se musí naši starší spoluobčané spoléhat na vlastní síly či se stěhovat do jiných částí Brna. Navrhujeme tedy stavbu senior domu v Bystrci, který by poskytl důstojný azyl a zároveň aktivní vyžití a služby pro naše rodiče a prarodiče. Na stavbu tohoto domu je již vyčleněný pozemek v blízkosti přehrady.

Bystrc je lokalita, kde lidé rádi bydlí, vzniká zde několik nových domů bytové výstavby ročně. Není ale fér pokud si magistrát drží podle jakéhosi klíče desítky obecních bytových domů v Bystrci a jiné bezmyšlenkovitě prodávala v minulosti za neadekvátní peníze. Každý obecní dům v Bystrci by měl mít možnost si určit, zda jeho obyvatelé chtějí dům privatizovat, či nikoliv.

Proto jsme pro znovuobnovení privatizace obecního bytového fondu nájemníkům v těchto domech za slušné peníze.V neposlední řadě je Bystrc opravdu velká městská část plná aktivních a sportujících rodin i jednotlivců. Navrhujeme tedy místo dalšího zbytečného supermarketu výstavbu multifunkční sportovní haly s kapacitou minimálně 500 diváků. V této hale si přijdou na své nejen např. volejbalisté, basketbalisté či jiné míčové sporty za každého počasí, ale také karatisté či další bojové sporty či taneční a hudební obory, které nyní živoří v neadekvátních prostorech a nebo nemohou z kapacitních důvodů tyto zájmové kroužky a sporty v Bystrci vůbec vykonávat. Nemusíme přeci jezdit za sportem do jiných městských částí a být otrokem dopravy.

Další kandidáti

Miroslav Ondrák

Miroslav Ondrák

kandidát č. 3
Aleš Volovec

Aleš Volovec

kandidát na starostu Nového Lískovce
Petra Velebová

Petra Velebová

kandidátka č. 4 pro Nový Lískovec
Olga Heřmannová DiS

Olga Heřmannová DiS

kandidátka č. 3 pro Líšeň