Brnem neprojedeš. Autem ani tramvají. Může za to neschopnost vedení města

Brnem neprojedeš. Autem ani tramvají. Může za to neschopnost vedení města

V dopravní peklo proměnilo naše město současné vedení radnice. Uzavírky ulic, výkopy, objížďky a jiné překážky jsou prakticky na každém rohu.  Řidiči se ztrácejí v bludištích objízdných tras. Moc si nepomůžou ani ti, kdo jezdí veřejnou dopravou. I v ní panuje zmatek. Na původní trase jezdí jen tři tramvajové linky z jedenácti.

Tohle všechno je následkem neschopnosti současného vedení města v čele s primátorem Vokřálem spravovat město ku prospěchu jeho obyvatel. Dopravu řídil přes tři roky neumětel a obecní šašek Matěj Hollan (Žít Brno/Piráti), který více než svými schopnostmi proslul svými skandály. Právě on mimo jiné vyštval z magistrátu tehdejšího vedoucího odboru dopravy, za nějž dosud není náhrada.
“Brno je rozkopané jako nikdy nebylo. Chápeme, že opravit špatné komunikace je třeba, nicméně problém je v tom, že město jednotlivé stavby a uzavírky nekoordinuje a vše se děje chaoticky,” říká předseda hnutí Slušní lidé Zdeněk Pernica. Vadí mu také to, že na moha stavbách se nepracuje a vše se proto zpožďuje.

A jeho řešení? “Je zřejmé, že je těžké koordinovat všechny stavby, které dělá několika organizací, například Vodárny a kanalizace, Teplárny, Technické sítě, Brněnské komunikace atd. Nicméně právě v tom je obrovský prostor pro zlepšení. Sednout si se všemi těmito organizacemi s předstihem ke stolu, dát na stůl plány a vše naplánovat tak, aby to vás, obyvatele Brna, zatížilo co nejméně.”