Bizarní seznamka za 4,4 miliónů z vašich kapes

Bizarní seznamka za 4,4 miliónů z vašich kapes

Vedení Brna zřejmě netrápí smysluplné hospodaření s veřejnými penězi. Za více než čtyři milióny korun nechalo zorganizovat masovou seznamku. Téměř dvě tisícovky lidí nechá sezvat v červnu na brněnské výstaviště a poskytne jim prostor na seznámení.

Projekt má na starosti umělkyně Kateřina Šedá, která osloví 959 nezadaných žen a stejný počet volných mužů převážně z veřejně dostupných seznamek a pozve je do Brna. Veřejná seznamka se bude konat v rámci výstavy Re:publika. Peníze půjdou zejménana jízdné a ubytování pro účastníky, na organizaci akce a odměnu pro Šedou.

Hollan utracené miliony hájí

Pochybný projekt prosazoval náměstka primátora pro kulturu Matěj Hollan (Žít Brno/Piráti), podle nějž jde dokonce o nejzajímavější akci festivalu.”Kateřinu Šedou jsme oslovili sami, protože je známá svými originálními nápady v oblasti sociální architektury. Je to velký umělecký projekt, a proto by na něj mělo město přispět,“ hájí záměr Hollan.

Výstava Re:publika se bude konat od 26. května do 17. června na výstavišti i jinde v Brně. Hlavním organizátorem akce je Brno, které zaplatí 50 milionů korun, a stejnou částku dá i ministerstvo kultury.

Organizátoři doufají, že přitáhne až 200 tisíc návštěvníků. Ty mimo jiné lákají na výstavu části pláten Slovanské epopeje Alfonse Muchy.

Peníze se dají použít smyslupněji, třeba na sportování dětí

Čtyři milióny korun jsou již tak velká částka, že se za ně dají pro město a jeho obyvatele pořídit daleko smysluplnější věci, než pochybná pseudokulturní akce, ze které profitují rádoby umělci spřátelení s lidmi z vedení města.

Za 4,4 milionů korun se dá pořídit například 7,5 km nových chodníků, 2 173 vzrostlých stromů či 60 dětských hřišť. Co je pro vás jako obyvatele města důležitější? Zeleň a stín ze stromů v parném létě, možnost vyžití pro vaše děti nebo bizarní seznamka pro cizí lidi?